<

 

  Festat Ne Kosove


N kalendarin festiv festat fetare mbahen nga t gjith n Kosov nj soj pa dallim religjioni Lidhur me numrin e madh t festave, por edhe me lidhjet q u b hen atyre me vikendet kan reaguar partit politike, analist t dhe ekspert kushtetues, t cil t k rkojn riamendamentim t Ligjit p r Festatfestat zyrtare 2022 per kosove Uncategorized festat zyrtare 2022 per kosove By 1 second agoLigji p r Festat Zyrtare parashikon 11 t tilla, t cilat respektohen plot sisht nga institucionet publike, nd rkoh q shum biznese t sektorit privat funksionojn sikurse n secil n dit tjet r P rve k tyre festave, ligji i Kosov s p rcakton edhe tet dit t tjera p rkujtimoreKosova feston sot edhe nj fest sht 9 maji, dita e Evrop s P rve Luksemburgut q k t fest e ka vendosur si shtet rore n vitin 2019, por n k t vend ndodhen shum institucione t BE s , Kosova sht vendi i vet m n Evrop q fest zyrtare e ka k t dat , madje pa qen fare an tare e BE s e as pa pasur s paku, liberalizim t vizaveKalendari i aktiviteteve p r sot, e h n 08 30 Agjenda e kryetarit Kryetari i Kuvendit t Republik s s Kosov s, Glauk Konjufca, pret n takim z Martin Vickers, deputet i Parlamentit t Britanis s Madhe, nj her sh i D rguar i Kryeministrit, p r Tregti n Ballkanin Per ndimor Vendi Kabineti i kryetarit 10 00Linja 3B B rnic e Ult gt Rrethi i Matit Linja 3C Sinidoll Bregu i Diellit Linja 4 Lagjja Mat – Parku i G rmis Linja 7C Kalabri – Qend r – Kalabri Orari dit t pun s Orari vikend dhe festat Stacionet p r vendndalje t autobus ve n linja Frekuentimi i autobus ve p r linja dit t pun s Frekuentimi iNga ana tjet r, p rmes kufijve tok sor kan ardhur gati 130 mij m rgimtar p r t kaluar festat e fundvitit me familjar t e tyre Nga data 20 deri n 24 t k tij muaji kan hyr sakt sisht 127, 874 persona, nd rkoh q dit ve t fundit ky num r sht rritur endeKjo fest e ka vendin e vet dhe nuk zbehet nga festat e tjera”, tha Sopi p r Radion Evropa e Lir Edhe Hysen Fazliu, qytetar nga Prishtina, ndihet shum i lidhur emocionalisht me fest n komb tare t 28 N ntorit “P r ne sht mir q e kemi edhe 17 Shkurtin, pasi simbolizon ndarjen nga Serbia, edhe sht mir q jemi 2 shteteSUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos P r m shum informacione vizitoni faqen ton web https tvklan al Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni nvendim per pushim vjetor kosove alertasocial com br dermatologjia n ferizaj mbyllet shkaku i pushimit vjetor erdhet e kryeqytetit nj muaj n pushim reagojn vendim per pushim vjetor – universiteti kadri zeka university vendim nr 511 dat 24 10 2002 p r koh zgjatjen e pun s qeveria rikthen te henen pushim per festat ne fundjaveSpecialistja e sh ndetit publik n Mbret rin e Bashkuar, Ardiana Gjini i b n nj paralajm rim shum t fort p r institucionet n Shqip ri dhe Kosov P r t , n se dy vendet nuk vendosin masa kufizuese p r festat e fundvitit, n 5 jav t e ardhshme do t ndeshen me nj num r t madh t prekurish nga Covid 19Festat hotele n Lukove Shqip ri Shtat plazhet e 9 fshatrave t Lukov s p rfshijn gati 60 p r qind t bregdetit Jon P rfshirja p rb het nga 154 km linj lineare me plazhe t ndryshme Nga ato t hapura, masat, ato shk mbore deri te ato m ekzotike, m t paeksploruara nga turist tOda e Afarizmit t Kosov s i sht drejtuar me nj shkres Komisionit p r Qeverisje Lokale , Administrat Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, me ҫ’rast ka k rkuar q sa m par t b hen ndryshime n Kalendarin e Festave Zyrtare Lidhur me k t , OAK k rkon q festat zyrtare t festohen sipas dat s s caktuar por n rast …Deputet t e Kuvendit t Kosov s konsiderojn q Ligji p r Festat Zyrtare n Republik n e Kosov s duhet t ndryshoj , pasi q sipas tyre, n ligj ka festa t cilat nuk p rputhen me realitetin Deputet t thon poN rend dite jan edhe pikat tjera t pa p rfunduara nga seancat e kaluara Seanca e radh s e Kuvendit t Kosov s do t mbahet t premten ku sht parapar q n rend dite t jet edhe Projektligji i Buxhetit p r vitin 2019Festat , Rrethet, mimi i taksive Pun t e m dha t P rparim Ram s k ta kat r muaj 15 03 2022 13 54 Gazeta Nacionale Kan kaluar kat r muaj prej q P rparim Rama fitoi balotazhin p rball Arben Vitis m 14 n ntor Dhe, megjith se telashet n kryeqytet duken urgjente e n l ngim p r zgjidhje t ngutshme, P rparimi meDokument Vazhdon avazi i vjet r, festat n vikend e pushimet t h nave Nes r n Kosov festohet dita e Kushtetut s, pasi m 9 prill 2008 u ratifikua Kushtetuta e Kosov s Megjithat , institucionet qendrore dhe lokale vazhdojn t pushojn n nj r n nga dit t e pun s, edhe pse festat bien n vikend K shtu q p r fest nLigji p r festat n Kosov , p rfshin festat zyrtare, ato memoriale dhe festat komunale Tuesday, 9 April 2019 12 20 albinfo ch Deputet t e Kuvendit t Kosov s konsiderojn q Ligji p r Festat Zyrtare n Republik n e Kosov s duhet t ndryshoj , pasi q sipas tyre, n ligj ka festa t cilat nuk p rputhen me realitetinFestat zyrtare n Kosov p r vitin 2022 dhe si jan Oxygenpress info DA 16 PA 50 MOZ Rank 66 Festat zyrtare n pajtim me nenin 2 t Ligjit nr 03 L 064, p r festat zyrtare n Republik n e Kosov s, jan Službeni praznici u skladu sa članom 2 Zakona br 03 L 064, o službenim praznicima u Republici Kosova, …Kosova feston sot edhe nj fest sht 9 maji, dita e Evrop s P rve Luksemburgut q k t fest e ka vendosur si shtet rore n vitin 2019, por n k t vend ndodhen shum institucione t BE s , Kosova sht vendi i vet m n Evrop q fest zyrtare e ka k t dat , madje pa qen fare an tare e BE s e as pa pasur s paku, liberalizim t vizaveSht pia e dy v llez rve, nj ri punon n Gjermani, tjetri n Kosov N rrjetet sociale sht b hit i v rtet fotografia e sht pis s p rbashk t e dy v llez rve, e ndar n dy pjesRreth kompanis Familja Jusaj ka filluar biznesin e saj privat me karburante n industrin e naft s q nga viti 1989 n emrin e DukCommerce Kat r vjet m von , n vitin 1993 biznesi ka ndryshuar emrin e tij tregtare n Delta Impex Pas luft s n Kosov , kan rikthyer tregtin e tij origjinale, duke regjistruar biznes t ri n emrin e mark s Petrol Company, e cila shtInstituti Komb tar i Sh ndet sis Publike t Kosov s ka b r t ditura masat e reja, p rmes t cilave synohet luftimi i p rhapjes s virusit Corona Me an t nj njoftimi n rrjetin social “Facebook”, ky Institut nd r t tjerash ka njoftuar se bartja e maskave dhe distanca prej dy metrash do t jet obligative tani e…“83 p r qind – festat e fundvitit nuk p rkojn me bindjet e mia, 14 p r qind – p r shkaqe ekonomike, nd rsa 3 p r qind – p r arsye tjera”, thekson raporti Nj e dh n interesante ka dal te dhuratat Kur qytetar t jan pyetur se far d shirojn p r dhurat , shumica prej tyre kan deklaruar se duan para t gatshmekryesisht p r arsye se familja ishte n koh n e sondazhit duke mbajtur zi ose duke festuar festat tjera fetare, ose p r arsye se kryefamiljari mungonte Banka Bot rore 2001 Deri m tani SMSJ kurr nuk sht p rdorur si mjet i vler simit t ndikimit t migrimit dhe i …OAK k rkon q festat zyrtare t mos z vend sohen me dit pun n rastet kur ato bien gjat dit ve t vikendit, por dit pushimi t jet vet m dita e cila sht dit pushimi OAK gjithashtu k rkon q t festohen por t mos jen dit pushimi, dit t 9 Prilli, Dita e Kushtetut s dhe 9 Maji, Dita e Evrop sP r shitje 34529 makina dhe kamion sht piakeAmbasada Gjermane n Shqip ri Mir seerdh t n faqen e internetit t Ambasad s Gjermane n Tiran Marr dh niet gjermano shqiptare jan t ngushta dhe t larmishme Pres me padurim t njoh njer z nga fusha t shumta t jet s dhe s bashku t gjejm m nyra p r t thelluar shk mbimin ton si dhe mb shtetur kursin evendim per pushim vjetor kosove alertasocial com br dermatologjia n ferizaj mbyllet shkaku i pushimit vjetor erdhet e kryeqytetit nj muaj n pushim reagojn vendim per pushim vjetor – universiteti kadri zeka university vendim nr 511 dat 24 10 2002 p r koh zgjatjen e pun s qeveria rikthen te henen pushim per festat ne fundjaveDeputet t e Kuvendit t Kosov s konsiderojn q Ligji p r Festat Zyrtare n Republik n e Kosov s duhet t ndryshoj , pasi q sipas tyre, n ligj ka festa t cilat nuk p rputhen me realitetin Deputet t thon po ashtu se n ligjin aktual ka festa fetare t cilat jan shnd rruar n festa shtet rore Deputeti Nait Hasani nga Partia …Show Producer 20 credits 1982 Qesh e ngjesh TV Movie producer 1981 Tre vet kap rcejn malin TV Movie producer 1980 E t r jeta p r nj dit TV Movie supervising producer 1980 Gjat jav s n tv TV Series supervising producer 1980 I ikuri TV Movie producer“ Ne kemi fest t Kushtetut s, n kemi fest t 1 majit, t 9 majit dit s s Evrop s, ku n Evrop asnj ra prej k tyre nuk festohet Do t thot ka kund rshtime, k shtu q ne i kemi tri festa t cilat nuk p rputhen me realitetin Tani kemi festat fetare te cilat jan shnd rruar n festa shtet roreFestat e ndryshme ne Kosove , disa nuk i festojne Albania amp Kosova Film, People, Cities, Culture and History Festat e ndryshme ne Kosove , disa nuk i festojne تسجيل الدخولl Festat zyrtare q bien n dit pune, sipas Ligjit p r Festat Zyrtare n Republik n e Kosov s, nuk Ilogariten dit t pushimit vjetor 2 N se i pun suari gjat koh s s shfryt zimit t pushimit vjetor s muret, koha e pushimit t lejuar mjek sor, nuk Ilogaritet n pushim vjetorlibri me i madh ne bote botimet shqiptare muzika n procesin e edukimit artistik t f mij ve liber mesuesi matematika 9 scribd com gjuh shqipe dhe let rsi iccg co me libri i historise klasa 9 bing pdfsdir com libri matematika 8 upload wikimedia org cili na qenka libri i historis s fesQ n fillim kur u takuam, t gjith donim t njiheshim m shum me nj ri tjetrin Nuk ishte e leht kishte shum hezitime rreth ndjenjave Sean ishte i pari q e vuri n dukje ai tha, Ne nuk mund ta mohojm q kjo po ndodh Pasi biseduam, ne ram dakord p r t par se si do t dukej e ardhmja ” tha TayaHotele dhe Restoranteshqiprimi dhe samia po e realizojn n preshev planin p r marrjen n n kontroll t vendimmarrjes s komunave t lugin s nga qeveria e serbisN rend dite jan edhe pikat tjera t pa p rfunduara nga seancat e kaluara Seanca e radh s e Kuvendit t Kosov s do t mbahet t premten ku sht parapar q n rend dite t jet edhe Projektligji i Buxhetit p r vitin 2019Vendim Per Pushim Vjetor Kosove installatienetwerk nl vendim per pushim vjetor kosove 1 3 Downloaded from mauxuam visionscomefromabove viinyl com on November 3, 2020 by guest Download Vendim Per Pushim Vjetor Kosove This is likewise one of the factors by obtaining the soft documents of this vendim per pushim vjetor kosove by onlineN kalendarin festiv festat fetare mbahen nga t gjith n Kosov nj soj pa dallim religjioni Lidhur me numrin e madh t festave, por edhe me lidhjet q u b hen atyre me vikendet kan reaguar partit politike, analist t dhe ekspert kushtetues, t cil t k rkojn riamendamentim t Ligjit p r FestatFestat n Kosov amp Itali Dite feste 2012 n Kosov 1 1 Janar – Viti i Ri 2 7 9 Janar – Krishtlindjet ortodokse 3 17 Shkurt – Dita e Pavarisese se Republikes se Kosoves 4 8 9 Prill – Pashket Katolike 5 9 10 Prill –Dita e Kushtetutes se Republikes se Kosoves 6 15 16 Prill – Pashket OrtodokseLigji p r Festat Zyrtare parashikon 11 t tilla, t cilat respektohen plot sisht nga institucionet publike, nd rkoh q shum biznese t sektorit privat funksionojn sikurse n secil n dit tjet r P rve k tyre festave, ligji i Kosov s p rcakton edhe tet dit t tjera p rkujtimoreKosova feston sot edhe nj fest sht 9 maji, dita e Evrop s P rve Luksemburgut q k t fest e ka vendosur si shtet rore n vitin 2019, por n k t vend ndodhen shum institucione t BE s , Kosova sht vendi i vet m n Evrop q fest zyrtare e ka k t dat , madje pa qen fare an tare e BE s e as pa pasur s paku, liberalizim t vizaveKalendari i aktiviteteve p r sot, e h n 08 30 Agjenda e kryetarit Kryetari i Kuvendit t Republik s s Kosov s, Glauk Konjufca, pret n takim z Martin Vickers, deputet i Parlamentit t Britanis s Madhe, nj her sh i D rguar i Kryeministrit, p r Tregti n Ballkanin Per ndimor Vendi Kabineti i kryetarit 10 00Linja 3B B rnic e Ult gt Rrethi i Matit Linja 3C Sinidoll Bregu i Diellit Linja 4 Lagjja Mat – Parku i G rmis Linja 7C Kalabri – Qend r – Kalabri Orari dit t pun s Orari vikend dhe festat Stacionet p r vendndalje t autobus ve n linja Frekuentimi i autobus ve p r linja dit t pun s Frekuentimi ifestat zyrtare 2022 per kosove Uncategorized festat zyrtare 2022 per kosove By 1 second agoRreth 160, 000 produkte t t gjitha kategorive dhe brendeve bot rore n nj vend Blej online dhe prano porosin n sht piNga ana tjet r, p rmes kufijve tok sor kan ardhur gati 130 mij m rgimtar p r t kaluar festat e fundvitit me familjar t e tyre Nga data 20 deri n 24 t k tij muaji kan hyr sakt sisht 127, 874 persona, nd rkoh q dit ve t fundit ky num r sht rritur endeKjo fest e ka vendin e vet dhe nuk zbehet nga festat e tjera”, tha Sopi p r Radion Evropa e Lir Edhe Hysen Fazliu, qytetar nga Prishtina, ndihet shum i lidhur emocionalisht me fest n komb tare t 28 N ntorit “P r ne sht mir q e kemi edhe 17 Shkurtin, pasi simbolizon ndarjen nga Serbia, edhe sht mir q jemi 2 shteteJav n e ardhshme pritet q qeveria t vendos p rfundimisht se cilat do t jen masat q do t’i nd rmarr p r festat e fundvitit Ministri i Sh ndet sis Armevendim per pushim vjetor kosove alertasocial com br dermatologjia n ferizaj mbyllet shkaku i pushimit vjetor erdhet e kryeqytetit nj muaj n pushim reagojn vendim per pushim vjetor – universiteti kadri zeka university vendim nr 511 dat 24 10 2002 p r koh zgjatjen e pun s qeveria rikthen te henen pushim per festat ne fundjaveSUBSCRIBE to “RTV KLAN” on YouTube for more videos P r m shum informacione vizitoni faqen ton web https tvklan al Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni nSpecialistja e sh ndetit publik n Mbret rin e Bashkuar, Ardiana Gjini i b n nj paralajm rim shum t fort p r institucionet n Shqip ri dhe Kosov P r t , n se dy vendet nuk vendosin masa kufizuese p r festat e fundvitit, n 5 jav t e ardhshme do t ndeshen me nj num r t madh t prekurish nga Covid 19Festat hotele n Lukove Shqip ri Shtat plazhet e 9 fshatrave t Lukov s p rfshijn gati 60 p r qind t bregdetit Jon P rfshirja p rb het nga 154 km linj lineare me plazhe t ndryshme Nga ato t hapura, masat, ato shk mbore deri te ato m ekzotike, m t paeksploruara nga turist tOda e Afarizmit t Kosov s i sht drejtuar me nj shkres Komisionit p r Qeverisje Lokale , Administrat Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, me ҫ’rast ka k rkuar q sa m par t b hen ndryshime n Kalendarin e Festave Zyrtare Lidhur me k t , OAK k rkon q festat zyrtare t festohen sipas dat s s caktuar por n rast …Deputet t e Kuvendit t Kosov s konsiderojn q Ligji p r Festat Zyrtare n Republik n e Kosov s duhet t ndryshoj , pasi q sipas tyre, n ligj ka festa t cilat nuk p rputhen me realitetin Deputet t thon poN rend dite jan edhe pikat tjera t pa p rfunduara nga seancat e kaluara Seanca e radh s e Kuvendit t Kosov s do t mbahet t premten ku sht parapar q n rend dite t jet edhe Projektligji i Buxhetit p r vitin 2019
114 | 173 | 80 | 10 | 26


 

* JK - STAL